SOHBET'E BAĞLAN

Sohbet Yetişkin Odaları

Sizde
Yetişkin Odalara
bağlanın.

Mobil Sohbet Yetişkin

alt isim

Merhaba Kullanıcıları; Türkçe Eklendi ile sizlere görev veriyoruz.
Halk arasında mevcut konuşma dilinin Cumhuriyet’in ilanıyla, Latin abecesi ile birleşmesi neticeninde bugünki sahip olunan, çağdaş ve modern dil yapısına kavuşmuş olduk.
bir küme içersinde dil en ehemmiyetli özelliklerden birisidir.
Dilimizin yozlaşmaya başlaması, ecnebi kelimelerin yazı ve konuşma diline oturması ve hem de bazen kalıplaşarak dilin bir parçası durumuna gelmesi epey ürkütücü bir haldir.
Çağımızda teknolojiyle beraber sağlanan fazlası basitlikler bulunmaktadır.
Hiç şüphe yok ki kendimize getirmiş yer aldığı en ehemmiyetli zararlar dan biri de dilimizin yozlaşmasına yaptığı katkıdır.
Bu yaşanan dejenerasyon meselesi vasıtası ile Türkçenin mevcut kaidelerin bir kıyıya bırakılıp gelişigüzel kullanılmalı, konuşulması ve yazılması mananına gelmektedir.

 sohbet ücretsiz

Dilimizin özelliklerinin geri döndürülemez bir biçimde bozulmaya başlaması ise toplumun tarihini unutması, gün içersinde bir birimize tahammül bile edemediğimiz vaziyete gelmesi ve fertler içinde ortak olmayan ve bir manası olmayan sözcükler meydana çıkacaktır.
Yaşatılan her kültürün, bölgenin, kendisine özgü konuşma şekli lehçesi yer almaktadır.
Ama medeniyetlerde yer aldığı gibi bu toplumlarında mevcut ortak bir dil yer almaktadır.
Bugün etrafımızda tespit edilen fazlası iş yerinin Türkçe bir ad seçmek adına manalı veyahut manasız ecnebi kelimelerden meydana gelen, çağrışım yapmış adları seçtiğini görüyoruz.
Esnaf’ların mevcut bu manasız değişim insanlarında kısa vakit da bu değişimi benimsemesi demektir.
mektuplardan, mesajlaşmaya ve bu günümüzün internetin de manası olmayan dilin yayılmasına sebep olmaktadır.
Örneğin tamam, ne haber veyahut selam gibi kelimeler kullanmak adına tmm, slm ve naber gibi kelimeler kullanmak, kendimize vakit kazandırmayacak ters istikamette senesinin birikimi olan dilin yok olmasına kapı aralayacaktır.

kez görüntülendi.

0 Yorum yorumlama

Burak

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.